R: $0.00
Tinn-R: $0.00
Stats classes that taught me how to use R: $900.00
Grad school: $2,700.00/semester
Packs of gum to chew when nervous: $30.00
Amount of money I could have earned working in the time I’ve spent on this one figure manipulation (BC minimum wage style): $400.00
Figuring it out finally and, for once, not getting bitched out by my anyone: Priceless
There are some things money can’t buy. For everything else there’s banging your head against a brick wall until epiphany happens.
Today’s song: Palladio by Karl Jenkins
